Jen tak si poležet a konečně usnout…

Už nějakou dobu nedokážete spát jako miminko?

 • Špatně se vám usíná?
 • Budíte se často během noci?
 • Probouzíte se nad ránem a už neusnete?
 • Převalujete se v posteli s hlavou plnou myšlenek?
 • Máte obavy, že kvůli špatné kvalitě spánku nebudete další den naplno funkční?
 • Budíte se s bolestí hlavy, zatnutými čelistmi a celí rozlámaní
 • Jste ráno nevyspalí a máte pocit setrvalé únavy?

Pokud se poznáváte, vězte, že v tom nejste sami. Věděli jste, že některými z těchto problémů trpí 30% – 50% populace? *

Určitě jste už vyzkoušeli všechny možné triky…

 • Omezit kofein
 • Pořádně se přes den hýbat a hodně se fyzicky unavit
 • Dát si večer teplou sprchu nebo teplé mlíko
 • Nezírat večer do mobilu
 • Nejíst čokoládu
 • Melatonin kombinovat s čajem pro dobrý spánek
 • anebo si dát před spaním tři piva…

A stejně pořád nic! Spíte pořád špatně. Je to úmorné, zneklidňující a den za dnem vám to bere více energie…

Spánková hygiena bohužel nemusí být všechno

V moudrých knihách i na internetu najdete spoustu informací o správné spánkové hygieně. Jenomže i když dodržujete všemožná doporučení a postupy, váš spánek pořád není dobrý. Zároveň vás stresují informace, co vám hrozí, když se dobře nevyspíte…

Nakonec třeba i rezignujete a sáhnete k alkoholu nebo jídlu, které vám někdy pomůžou usnout. Přes den býváte ospalí a unavení, nedokážete se soustředit. Hledáte alternativy ke klasickým lékům na spaní, zkoušíte bylinky, homeopatika, jógu, relaxace….ale vy prostě pořád nespíte…

Když vám v noci  jede hlava…

Za neschopností usnout je totiž často vaše ustaraná hlava. Snaží se vám namluvit, že některé věci jsou tak moc důležité, že je potřebujete řešit až do dvou od rána. Stále dokola omílá myšlenky, které ve vás vzbuzují pocit napětí a ohrožení.

Věděli jste, že vám hlavou v průběhu dne proběhne několik desítek tisíc myšlenek (některé odhady mluví dokonce až o 100 tisících)? A většina z nich se pořád dokola opakuje. Navíc myšlenky, které vás otravují v noci, bývají málokdy příjemné. Vzbuzují ve vás podobné pocity, jako když jste byli ve škole nervózní před písemkou. V tomhle se přece nikdo nemůže pořádně vyspat…

Ta noc, kdy nemůžete usnout

22.00:

Dneska si jdu lehnout brzo. Už se opravdu musím vyspat, ale tuším, že mi to zase nepůjde.

Stejně jako včera. Jak dlouho takhle můžu fungovat? Jsem vyřízený už v deset ráno, tohle nemůžu dlouho vydržet.S takovou brzo udělám v práci chybu. A to fakt stojím o to zvýšení platu. Mohl bych si o něj říct….ale kdy je to tak nejvhodnější? A to povýšení mi beztak vyfoukne ta nová kolegyně. Jak ta se na mě dneska dívala. Úplně mě to vytočí, když si na to vzpomenu.

22.30:

Ty jo, se tady převaluju, tělo našponované, takhle se nedá usnout. Já určitě neusnu. Včera jsem usnul až v jednu. Já už snad ani neumím spát. Ty jo, zapomněl jsem asi zaplatit tu složenku, co už je po splatnosti. Z toho může být průšvih. Zítra si na to musím vzpomenout. Snad z toho nebude průšvih, že to platím o 14 dní později.

23.00:

Pouliční lampy přepnuly na noční režim. To je zlý. Já ještě nespím. Potřebuju usnout. Zítra musím být fresh. Čeká mě náročný den. Na to se musím dobře vyspat. To musím zvládnout zítra. Bože, ale mně se vůbec nedaří usnout!

23.30:

Už jsem vyzkoušel všechny polohy na usnutí. Pořád se vrtím, po chvilce mě to nutí se převalit. Kolik je hodin? Ty jo, už se tu trápím hodinu a půl. Za chvíli je půlnoc a já pořád ještě nespím. Už teď je jasné, že nebudu dost vyspaný. Další den na houby. Jak já v té práci budu fungovat?

24.00:

Takže už je zítra a já pořád ještě nespím. To je k uzoufání. Za poslední týden jsem se dobře nevyspal ani jednou. To je prokletí. Já už snad ani neumím normálně spát. Proč mi nejde spát? Ten bylinkový čaj pro dobré spaní vůbec nepomáhá. Ani další profláknuté rady. Nic nepomáhá. To je v háji.

0.30:

Asi se mi chce na záchod. Tedy ještě úplně ne, ale co kdybych usnul, a pak mě to probudilo. Raději si zajdu. Postel mezitím úplně vychladla. Úplně jsem se probral. A já už chci tolik spát, ale prostě to nejde. Nejde.

01:00

Ty jo, už je jedna ráno a já pořád ještě nespím, tak to už je naprosto jasný, že nebudu zítra vůbec fungovat.Co že mi to říkal ten šéf? Že je tam prostor pro zlepšení? Co když mě chce vyhodit?

A teď mi došlo, že jsem zapomněl zaplatit ještě jednu věc….

 

Běží podobný monolog po nocích v hlavě i vám? Možná už nemusí…

Co kdybyste měli v hlavě konečně ticho?

Představte si, že před usnutím jste klidní a uvolnění. V hlavě žádné zbytečné a  nepříjemné myšlenky. Když už něco v hlavě máte, tak jen příjemné a kolébavé představy, které vás spolehlivě přivedou do hlubokého spánku.

Ulevilo by se vám? A k tomu si představte ráno plné energie, když vstanete vyspaní a odpočatí

Možná jste se před spaním pokoušeli zrelaxovat a uklidnit sami. A asi jste zjistili, že to není vůbec lehké. Vaše neposedná mysl těkala všude možně. A nakonec místo uklidnění a spánku jste měli plnou hlavu vířících myšlenek.

To ale není vaše vina. Netrénovaná mysl je prostě taková. I mnichům někde v tibetském klášteře trvá roky, než dosáhnou klidu mysli. Přece po sobě nemůžete chtít, abyste to zvládli za týden? Naštěstí existuje možnost, jak vaší neposedné mysli podat pomocnou ruku.

Nebuďte na to sami

Co kdyby vás někdo provedl usínáním tak, že vám pomůže zrelaxovat tělo, zklidní mysl a ukolébá ji ke spánku? Při přerušovaném spánku vám umožní návrat do říše snů. A co kdybyste takového pomocníka měli stále po ruce?

Takovým průvodcem pro vás může být hypnotická relaxace „Usínací“, kterou jsem pro vás vytvořila.

Kdo jsem, že si troufám zkusit vás uspat?

Jmenuji se Lenka Haluzíková, a jsem psycholožka a psychoterapeutka s dlouhodobou  praxí. Se svými klienty pracuju na zklidnění pomocí relaxací už přes deset let. Poslední tři roky využívám při této práci také postupy z dvouletého výcviku hypnózy. Za tu dobu jsem se naučila volit slova a věty, které přispívají k vytvoření té správné spánkové atmosféry.

Mí klienti bývají neskutečně překvapení. Leží u mě v ordinaci na karimatce a tvrdí, že …na zádech/v cizím prostředí/uprostřed dne/s tím hlukem kolem …. nikdy neusnou. A pak najednou spí, relaxují a klidně oddechují. Konečně odpočívají.

Řekla jsem si, že co funguje v ordinaci, může fungovat i u vás doma. Vzala jsem ty nejdůležitější a nejsilnější postřehy z mé praxe a vložila je pro vás do hypnotické relaxace „Usínací“.

Protože jsem pečlivá, dala jsem si na nahrávce záležet. Proto prošla několika koly recenzí a úprav. A po zpětných vazbách od mých klientů jí velmi věřím.

S čím vám “Usínací” pomůže?

 • Uvolní tělo a zklidní dech
 • Pomůže vyventilovat napětí, které se v těle nahromadilo během dne
 • Odpoutá vás od vnějšího světa a starostí tam venku
 • Jemně vám vyčistí hlavu
 • Nastaví podmínky, které jsou ideální pro usnutí
 • Ukolébá vás ke spánku
 • Při přerušovaném spánku vám umožní návrat do říše snů
 • Opakovaný poslech podpoří proces přirozeného usínání

 

Při pravidelném používání Usínací se vám bude usínat i spát snadněji a snadněji.

 

 • Budete lépe a rychleji usínat
 • Přestanete se v noci budit
 • Vaše myšlenky vám přestanou bránit usnout
 • Už nebudete muset mít obavy kvůli nevyspání
 • Ráno vás nebude bolet hlava
 • Přes den konečně nebudete unavení a skleslí

Co budete dělat vy?

Pokud se pro Usínací rozhodnete, dáváte jí tím důvěru, že vám pomůže. A ona opravdu pomůže. Vy si  jen připravte vhodné podmínky. Využijte své znalosti spánkové hygieny, udělejte všechny ty věci, které cítíte, že mohou pomoct (vynechejte kofein v odpoledni a večer, dvě hodiny před spaním nepoužívejte elektroniku, pijte tak akorát, aby tělo bylo spokojené, dejte si sprchu, připravte si pelíšek, ujistěte se, že už vás dnes zvenku nebude nic rušit…) a pak se uvelebte a pusťte si Usínací.

Nechte ji působit. Dejte jí čas. Dejte jí prostor udělat pro váš spánek všechno, co umí. Spolu s nahrávkou a mým hlasem můžete znovu objevit tu přirozenou schopnost vašeho těla spát, kterou jste teď dočasně ztratili. Spolu to zvládneme… :).

Kolik “Usínací” stojí?

Usínací stojí 500,- Kč

Což je zhruba tolik, jako za dobrou večeři, kino s popcornem nebo pugét kytek... A už je vaše napořád a může vám sloužit každý večer až do doby, kdy se obnoví přirozený proces spánku.

Jak Usínací získáte?

Je to snadné. Jednoduše vyplňte objednávkový formulář a klikněte na tlačítko Objednávám s povinností platby. Usínací k vám doputuje mailem, kde najdete odkaz, odkud si ji stáhnete do svého počítače nebo mobilu, abyste ji měli stále při sobě. V mailu vám také pošlu podrobné informace, jak Usínací používat.

Usínací objednáte na tomto odkaze >>>

 


* (Calem et al. 2012)

nahoru